Nowe pomysły / alternatywne rozwiązania − pokrycie podłogi tarasu

Elementy budynku położone na zewnątrz domu wymagają szczególnej troski. Wystawione na działanie warunków atmosferycznych przyjmują na siebie duże obciążenie. Łatwo o awarię, która zaowocować może długotrwałym i rozległym remontem.

Zatem czym wyłożyć balkon zamiast płytek? Oto kilka alternatywnych propozycji.

1. Żywiczne epoksydy na tarasy i balkony

Od pewnego czasu zostały skutecznie wprowadzone do pomieszczeń mieszkalnych. Żywice dwuskładnikowe są idealnym materiałem na pokrycie powierzchni podłóg. Szczególnie tych położonych na zewnątrz domostwa.

Podłogi z żywic epoksydowych można podzielić ze względu na grubość warstwy użytkowej na trzy klasy:
a) Cienkowarstwowe do pomieszczeń o małym natężeniu ruchu pieszego
− sypialnie
− garderoby
− schowki (w czystej przestrzeni domu).
b) O średniej grubości warstwy − tak zwane samorozlewajace
− pokoje dzienne
− łazienki
− kuchnie.
c) Antypoślizgowe − grubowarstwowe z wypełnieniem mineralnym
− ciągi komunikacyjne
− magazyny
− pomieszczenia produkcyjne.

Zdjęcie pochodzi z oferty autoryzowanego wykonawcy posadzek żywicznych – firmy disztung.com

2. Kompozyt − wynalazek wciąż popularny

Deska kompozytowa − produkuje się ją z mieszanki zmielonego na mączkę drewnianego odpadu i łączy z polichlorkiem winylu. Miał drzewny dzięki polichlorkowi, otrzymał wodoodporność. Fakturę przypominająca oryginał uzyskuje się poprzez grawerowanie powierzchni formy. Wyrób jest trwały. Wytrzymuje wahania temperaturowe pomiędzy zmieniającymi się porami roku, a także nie ulega deformacji pod wpływem presji klimatu i sił działających statycznie. Nawet udar w rozsądnym zakresie jest rozładowany, a fala uderzeniowa tłumiona w materiale. Zastosowanie naturalnych komponentów sprawia, że produkt jest proekologiczny.

3. Zawsze solidny beton

Beton architektoniczny jest odkryciem sezonów. Dzięki rewelacyjnie wykonanym formom beton występuje w nowych aranżacjach. Wykonanie jednolitej płyty z betonu, którego nawierzchnia będzie odporna na kaprysy pogody, nie jest czymś niezwykłym. Technologie surowcowe i logistyka transportu radzą sobie z tym doskonale.

Zobacz ofertę producenta płyt dekoracyjnych z betonu architektnocznego na tralbet.pl