Nowoczesność i trwałość – wybór posadzki żywicznej

Cieszą się coraz większą popularnością dzięki swoim unikatowym cechom – posadzki żywiczne coraz częściej pojawiają się w planach wystroju nowoczesnych wnętrz.

Żywice poliuretanowa i epoksydowa stosowane są powszechnie w przemyśle głównie w formie laminatów czy wypełniaczy. Od pewnego czasu materiały te jednak przebojem wkroczyły na salony gdzie stosowane są na trwałe eleganckie posadzki żywiczne.

Ich zastosowanie umożliwia osiągnięcie różnorodnych efektów począwszy od wyboru koloru przez stopień przejrzystości a skończywszy na wykończeniu z efektem połysku lub matu. Dodatkową zaletą charakteryzującą posadzki żywiczne jest brak spoin na powierzchni, co nie tylko wpływa na elegancki wygląd ale także pozwala na optyczne powiększenie niedużego wnętrza.

Przy wyborze żywicy do zastosowania na posadzkę warto wziąć pod uwagę pomieszczenie, w jakim ma być użytkowana: w korytarzu sprawdzi się droższa lecz bardziej odporna na zarysowania żywica poliuretanowa, w sypialni zastosować można tańszą żywicę epoksydową. Szeroki wachlarz możliwości oraz wysoka trwałość sprawia, że posadzki żywiczne mają szansę stać się alternatywą dla klasycznych rozwiązań w wystroju wnętrz.