Posadzka przemysłowa w garażach wielostanowiskowych

Posadzki dla przemysłu

Pomysł został odkryty wiele stuleci wcześniej. W czasach kiedy Europą władał niepodzielnie Rzym. Dziś posadzki przemysłowe otrzymały nową jakość. Przeniosły się też w inne przestrzenie ludzkiej egzystencji. Wprowadzane ulepszenia technologiczne z pomysłowym wykonaniem poszerzyły możliwości. Posadzki przemysłowe betonowe technologia wykonania i awangardowy design złączyły się w jedną ideę. Posadzki natomiast z hal produkcyjnych i magazynów zawędrowały do ludzkich siedzib.

Jak zrobić gładką posadzkę betonową?

Posadzki przemysłowe betonowe wykonywane są w tradycyjny i wypróbowany sposób. Na początku wylewa się płytę posadzki o grubości gwarantującej odpowiednią nośność. Ta część powinna być zbrojona.

Dziś używa się do tego mat zbrojeniowych i w zależności od obciążenia stosuje się rozmaite materiały. Od elastycznych włókien z tworzyw syntetycznych po stal nierdzewną. Nowe plastiki mają niesamowitą odporność na zerwanie i jeszcze jedną cechę, która daje im przewagę na każdym polu. Są odporne na korozję wynikającą z zastosowania środowiska wodnego. Różnią się tylko grubością włókien ze względu na już wcześniej przytoczony fakt różnicowania wytrzymałości. Tak przygotowane podłoże może przyjąć kolejną warstwę. Frakcję stabilizującą nawierzchnię.

Posadzka betonowa utwardzana powierzchniowo na wierzchu struktury posiada część zrobioną z suchego komponentu wtartego w podłoże. Efekt jest olśniewający. Po zestaleniu i wyschnięciu nawierzchnia uzyskuje zaplanowaną fakturę i może do złudzenia przypominać na przykład strukturę alabastru. Zmianie ulegają również jej właściwości. Staje się niezwykle odporna na ścieranie.

Warstwa powierzchniowa nie przepuszcza też substancji chemicznych. Oleje i smary nie mają szansy wnikać w głąb.
Kolejnym etapem jest zastosowanie impregnatu. Wymaga tego proces dojrzewania betonu.
Dla uzyskania połysku stosuje się na powierzchnię preparaty nabłyszczające. Po wypolerowaniu okrywy nanopreparaty wytwarzają lustrzaną powierzchnię.