Wygodne w użyciu podłogi z żywic

Żywice epoksydowe znane są od wielu dziesiątek lat. Stosowano je do niedawna w obiektach przemysłowych i wykonywano z nich nawierzchnie podłóg. Postęp technologiczny i nowe pomysły w aranżacji sprawiły, że epoksydy trafiły do pomieszczeń, gdzie na co dzień przebywają ludzie. Biura, a nawet pomieszczenia mieszkalne z podłogami z żywic to coś nowego.

Posadzki epoksydowe wykonuje się w kilku odmianach grubości warstwy roboczej. Są to:
− posadzki cienkowarstwowe
− posadzki średniej grubości
− posadzki z wypełnieniem mineralnym.

Służą do wykonania bardzo łatwych w montażu, a przy tym trwałych podłóg. Posadzka z masy żywicznej jest przyjazna w utrzymaniu czystości. W zależności od rodzaju można je stosować w sypialniach, garderobach, kuchniach i ciągach komunikacyjnych. Są niezwykle odporne, więc zastosowanie w magazynach jest oczywiste. Nie robi im szkody nawet większość agresywnych chemikaliów, dlatego trafiły do warsztatów samochodowych.

Zastosowana jako baza wylewka samopoziomująca we właściwy sposób przygotowuje podłoże.

Ze względu na konsystencję masy żywicznej można podzielić posadzki na:
− posadzki lakiernicze samorozpływne
− posadzki lakiernicze szpachlowe
− posadzki lakiernicze antypoślizgowe z wypełnieniem mineralnym.

Żywica po aplikacji utwardzacza staje się nierozpuszczalna, bardzo twarda i niezwykle elastyczna. Stały nacisk w ciągach komunikacyjnych nie jest w stanie uszkodzić nawierzchni. Odporna jest także na udar. Energia spadających przedmiotów jest z łatwością pochłaniana przez warstwę żywicy. Jedynym ograniczeniem jest zawilgocenie podłoża od spodu. Wilgotny beton nie ma możliwości odparowania wody. W tych warunkach mają ułatwiony rozwój mikroorganizmy.